MŁODZI PISZĄ O KASIE
2

Bogate Święta z małym budżetem

Alicja Nowicka

Reklamy świąteczne przedstawiają Wigilię na bogato, pełną błyszczących ozdób, drogich prezentów i z wysoką choinką aż po sufit. A ja Wam pokażę jak zrobić własne święta, które też będą na bogato, ale z małym budżetem.

OZDOBY

Nie wpisuj ich na listę ZAKUPÓW ŚWIĄTECZNYCH. Idź na strych, znajdź karton z napisem „ozdoby świąteczne” i przejrzyj wszystkie brokatowe świecidełka. Jeżeli stwierdzisz, że są przestarzałe, potrzebujesz koniecznie nowych, bo te nie pasują do obecnego świątecznego trendu, to sprawdź jak najszybciej swój stan konta i wtedy stwierdzisz, że się myliłeś i jednak są modne.

Alicja podczas przygotowania ozdób świątecznych
Alicja podczas przygotowania ozdób świątecznych

Jak je odświeżyć? Jak zrobić nowe?

Na pewno w Twojej kuchni stoi słoik z jedzeniem od mamy. Wyjedz resztki bigosu i wykorzystaj go do zrobienia dekoracji świątecznej. Koszt słoika: 0 zł i najedzony brzuch. Następnie idź na spacer do lasu i nazbieraj szyszek, gałązek świerku. Korzystaj z tego. co znajduje się wokół Ciebie. Koszt elementu dekoracji: 0 zł i spacer dla zdrowia. Następnie wyciągnij z szuflady mocny klej i przyklej do nakrętki zebrane gałązki. Koszt kleju: 0 zł (jak ktoś ma, a jak nie ma to 1,29 zł). Zalewamy słoik wodą (z kranu, bo ta jest w cenie czynszu). Zakręcamy słoik po bigosie super przyozdobioną zakrętką, odwracamy do góry nogami i tadaaaam: mamy ozdobę świąteczna za 0 zł!

Więcej inspiracji na ozdoby DIY, za które zapłacisz 0 zł znajdziecie tu .

PREZENTY

Masz już kupione i zrobione prezenty DIY dla każdego. Jesteś zadowolony, że sprawę z prezentami masz już zamkniętą, a tu nagle BOOM! Przypominasz sobie, że przecież trzeba je zapakować. Nie idziesz do sklepu kupować świątecznych torebek, których ceny wynoszą czasem i aż 16 zł. Kup lepiej szary papier pakowy za 8,39 zł (5m x 1m). Dodaj jedną z gałązek zebranych podczas spaceru. Tak jak ja to zrobiłam.

Ten sposób pakowania prezentów pokazała mi siostra
Ten sposób pakowania prezentów pokazała mi siostra

 

JEDZENIE

Halo, czy w każdym domu co roku w święta robi się za dużo jedzenia, które ostatecznie się marnuje? Trzeba wyciągnąć wniosek: w tym roku przygotuję mniej jedzenia, a co za tym idzie mniejsze będą wydatki. Jak zaoszcz-ędzi-ć jeszcze więcej? Otóż zrób listę potrzebnych składników i wybierz się już teraz na polowanie niskich cen. Przeglądaj oferty gazetek w internecie. Pamiętaj, że jedzenie można zamrozić. Wyrzuć z zamrażarki opakowania po lodach wypełnione koperkiem, od razy zrobi się więcej miejsca. Staraj się nie kupować „gotowców”. Taniej i zdrowiej będzie, gdy za gotowanie weźmiesz się sam. Chociaż ruskimi pierogami za 4,65 zł z Biedronki bym nie pogardziła.

glowne

Wesołych i pełnych pierogów świąt Wam życzę!

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również