MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Chcesz czytać tanio? Rób to online!

Alexa Trachim

Zamiast naręcza książek i gazet – wystarczy tablet. Teraz możecie czytać wszędzie – w podróży, na kocu w parku lub na górskiej polanie. Przestaniecie składować niepotrzebną makulaturę i przyczyniać się do ścinania niewinnych drzew. Jak to zrobić? Już Wam mówię!

Zaczęło się, gdy byłam na studiach w Norwegii. Książki i gazety były potwornie drogie, a mi brakowało czegoś do czytania. Poszperałam trochę w necie i znalazłam! Tanie magazyny z całego świata, dostępne od zaraz w sieci. I to w dodatku z super promocjami.

Mowa o platformie Zinio. Jej minusem może być brak języka polskiego, ale dla mnie nie był to problem. Chętnie przejrzałam ich bibliotekę, oszołomiona ilością pozycji. Kolorowe magazyny we wszystkich kategoriach i pochodzące z różnych zakątków naszego globu. Podróże, gotowanie, sport, motoryzacja – co tylko sobie wymyślicie.

Platforma często ma promocje na prenumeraty lub pojedyncze numery. Na przykład mój ulubiony magazyn dla kobiet kupowałam za 1 funta miesięcznie. To taniej niż polskie wydanie! Niektóre gazety wyjdą taniej w prenumeracie. Decyzja należy do Was, ale Zinio to przede wszystkim mobilność, której nie zapewni żadna drukowana gazeta!

A teraz wracamy do naszego kraju, abym mogła przedstawić Wam inną fajną platformę. Tym razem z książkami. To Legimi, która znacznie różni się od sklepów online sprzedających ebooki. Tutaj nie płacicie za jednego ebooka – a przynajmniej nie musicie. To wyboru macie kilka rodzajów abonamentów. Daje on Wam możliwość czytania wielu książek w miesiącu w ramach opłaty uiszczanej tylko raz. Najtańszy plan to 6,99 PLN i pozwala on na przeczytanie 150 stron – czyli 1 książki albo nawet nie. Najdroższy abonament to obecnie 32,99 PLN (w przecenie z 39,99) i płacąc taką sumę możemy czytać ebooki z biblioteki Legimi bez limitu. Dodatkowo taki pakiet pozwala na użytkowanie go na 4 różnych urządzeniach.

czytanie online
Dzięki Zinio mój ulubiony magazyn dla kobiet kupowałam za 1 funta miesięcznie

 

Biblioteka Legimi jest dość spora – więc dla mola książkowego będzie jak znalazł. Znajdziecie tam bardziej i mniej popularne pozycje w różnych kategoriach. Warto najpierw skorzystać z tygodniowego darmowego okresu próbnego albo wypróbować niższy abonament, żeby zobaczyć, jak korzysta się z platformy i co ma ona do zaoferowania.

A Wy? Znacie jeszcze jakieś platformy, które pozwalają czytać taniej i więcej? 🙂

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również