MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Czy Netflix się opłaca?

Alexa Trachim

Ta platforma do oglądania seriali i filmów pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno… I tak jak w Ameryce zawładnęła sercami użytkowników, tak we mnie na początku wzbudziła tylko rozczarowanie. Teraz wróciłam i dałam Netflixowi drugą szansę. Dlaczego?

Gdy tylko Netflix pojawił się w Polsce, postanowiłam dać mu szansę i wykorzystać swój darmowy miesiąc. Zrezygnowałam po… jednym dniu. Biblioteka świeciła pustkami i nie było praktycznie niczego, co przyciągnęłoby moją uwagę, no może oprócz „House of Cards”. Ale to się zmieniło.

Pojawił się serial „Narcos”, który ostatnio namiętnie oglądałam i teraz czekam na kolejny sezon. Dowiedziałam się o wartościowych serialach dokumentalnych produkcji Netflixa, takich jak „Cooked” i „Cosmos: A Spacetime Odyssey”. Zwłaszcza ten ostatni, który pochłaniam obecnie, jest tak ciekawy i wspaniale wyprodukowany, że ogląda się go jak najbardziej wciągający serial.

To co dziś oglądamy- ;)

 

Postanowiłam rzucić się w otchłań Netflixa po raz drugi i założyłam konto na inny adres e-mail (ale ciii… nie mówcie nikomu!), aby jeszcze raz rozpocząć darmowy miesiąc próbny. Tym razem odnalazłam sporo filmów o żywieniu, które mega mnie interesują oraz kilka seriali, które oglądam i kilka, które może zacznę w przyszłości. Do tego spora biblioteczka filmów na długie zimowe wieczory. Całkiem nieźle, hm?

Jedyny problem to była cena. Netflix posiada trzy plany taryfowe. Jeden ekran to koszt 34 złotych miesięcznie. Dwa – 43 złote. Natomiast cztery ekrany to wydatek 52 złotych na miesiąc. I wiecie co? Tylko ten ostatni się opłaca. Jeżeli dzielicie go z przyjaciółmi lub rodziną.

Opłata za jeden ekran jest według mnie stanowczo za wysoka. Dzieląc konto na dwie osoby zapłacimy ponad dwie dychy – to więcej niż abonament miesięczny na Spotify czy Tidalu. Natomiast dzieląc 52 zeta na cztery głowy otrzymujemy zawrotną sumę 13 złotych na miesiąc od osoby. Całkiem nieźle, co nie? 😉 Jako, że Tidala Premium mam obecnie za darmo, to zaoszczędzony hajs chętnie przeznaczę na netflixową rozrywkę. I jeszcze zostanie! 🙂

Nie namawiam Was do zakładania sobie konta i płacenia co miesiąc. Ale polecam skorzystać z miesiąca próbnego i dać szansę Netflixowi. Nie wszystko tam jest i jeszcze daleka droga przed nami, zanim jedna opłata wystarczy, aby można było obejrzeć wszystko na ekranie swojego komputera. Jest to jednak zdecydowany krok do przodu. A z biegiem czasu na pewno będzie tylko lepiej 🙂

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również