MŁODZI PISZĄ O KASIE
5

Jak zmienić hobby w dodatkowy zarobek?

Alicja Nowicka

Tym razem przyjmuję rolę motywatora. Chcę abyście drobili sobie kasę sprzedając swoje hobby.

Możesz mieć najlepszą pracę na świecie. Będzie ona Ci sprawiać najwięcej frajdy. Istnieje taka możliwość, że staniesz się swoim własnym szefem. Opcja też jest taka, że będziesz pracować zdalnie, np. przesiadując w swojej ulubionej kawiarni. Pewnie zdążyłeś się już rozmarzyć. Teraz weź się w garść i zamień swoje hobby w pracę, bądź przekuj je po prostu w dodatkowy zarobek.

Podam Ci kilka opcji co zrobić, aby się tak stało. Kolejność zadań, które musisz wykonać jest przypadkowa. Nie są to stopniowane etapy zamiany hobby w pracę, ale czynności, które warto wykonać, aby wszystko zaczęło działać zgodnie z planem.

Skąd wiem jak to robić? Po prostu sama do tego dążę i elementy, które Wam wskażę są przeze mnie osobiście sprawdzone i efektywne.

Krótka historia: sama nauczyłam się fotografii, nie ukończyłam żadnej szkoły, a dzięki temu, że często robiłam zdjęcia, wyrobił mi się mój własny styl oraz przez pewne podjęte przeze mnie dalsze kroki zamieniłam hobby w pracę dorywczą (opłacalną).

Jeżeli jesteś teraz wystraszony, bo boisz się, że z Twojego hobby nie da się zamienić w pracę, to jesteś w błędzie. Przykłady: uwielbiasz malowanie paznokci, robisz kosmetyki domowej roboty, szyjesz handmade’y, znasz się na naprawianiu komputerów, słuchasz dużo muzyki i jesteś ogarnięty w konkretnym gatunku, pieczesz najlepsze ciasta w dzielnicy? Te i inne czynności można zamienić w pracę.

hobby
Skąd wiem jak to robić? Po prostu sama do tego dążę i elementy, które Wam wskażę są przeze mnie osobiście sprawdzone i skutkujące

 

Łączymy ze sobą pasję, misję, powołanie i talent!

WYBIERZ MNIE
Wybrałeś swoje ulubione zajęcie. Jesteś w tym dobry i czujesz, że jest w tym potencjał na zarobek. To już duży krok. Teraz masz czas na to by się w nim dokształcać. Jak? Często wykonując daną czynność, być systematycznym i postawić mocno na samodoskonalenie.

MÓW O TYM #marketingszeptany
Nie wstydź się powiedzieć innym, że szyjesz genialne bluzy, albo że Twoje malunki na trampkach osiągają lepszą jakość niż te oryginalne na Conversach. Mów o tym często nowo poznanym ludziom, pochwal się nawet na swoim Facebooku.

HAJS
Musisz wycenić swoją pracę. Jest to strasznie trudne zadanie, z którym mam problem do teraz. Radzę sobie w ten sposób, że pytam siostrę: „ej tak szczerze, ile za to byś dała?”. Dopytuję także znajomych, którzy mają więcej doświadczenia w konkretnej branży. Zrób to samo, a nawet i więcej. Przejrzyj oferty przyszłej konkurencji i zorientuj się ile sobie liczą za swoje usługi.

OFERTA
Przygotuj konkretny opis swoich usług. Wcześniejszy risercz konkurencji pomoże w wyłapaniu najważniejszych informacji, które powinieneś zawrzeć.

WYSTAW SIĘ
Teraz masz już całe zaplecze. Przez to, że duża część naszego życia kręci się w Internecie, to dodaj swoją ofertę na stronę www swojego miasta i w inne miejsca tego typu.

Zamieniłam hobby w pracę
Zamieniłam hobby w pracę

 

Pamiętaj by wykazywać się dojrzałością. O co mi chodzi? Przypomnijcie sobie z czym musieliście się użerać korzystając z czyiś usług i to wyeliminujcie, walczcie z tym. Dzięki temu klienci będą szanować Ciebie i Twoją markę. Przede wszystkim będą Cię polecać i marketing szeptany sam będzie się napędzać, zostaniesz zasypany zleceniami.

Istnieje też taka strona, która przeznaczona jest do zarabiania na swojej pasji: http://zarabiaj.ajzo.pl/
Nie mam założone tam konta, a dzięki temu dostałabym na starcie 50 zł. Czy ktoś posiada konto na AJZO i mógłby się ze mną podzielić opinią?

BĄDŹCIE ODWAŻNI I KREATYWNI!

 • Ola Chojaczyk

  Superowa sprawa ! Sama bym tak chciała.
  Kurka,ciekawa jestem tego AZJO. Muszę to sprawdzić.

  • Alice Nowicka

   Do dzieła! 😀

 • Alexa Trachim

  Mi to by się przydało takie AJZO, ale dla pisarzy 😀 Artystka ze mnie żadna, ale stały zarobek z pisania to moje marzenie 🙂

  • Alice Nowicka

   No to może obczaj stronę freelancer.pl 🙂

   • Alexa Trachim

    Chętnie sprawdzę ^_^

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również