MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Łapię rabaty i oszczędzam z Kartą do Kultury

Alicja Nowicka

Kup za zeta Kartę do Kultury. Zaoszczędzisz na kinie, kawiarni, koncertach, przedstawieniach, wystawach, a nawet kursach językowych. Pokochaj się z Kulturą!

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłam po przeprowadzeniu się do Trójmiasta było założenie Karty do Kultury za 1 zł (opłata jednorazowa). Karta do Kultury to po prostu Karta biblioteczna.

PO CO MI TA KARTA?

Daje łatwy dostęp do każdej wojewódzkiej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Jej zasięg wkrótce się poszerzy. Od stycznia 2017 r. będzie już obowiązywała Metropolitalna Karta do Kultury, z której skorzystam również w Sopocie, Gdyni, Redzie, Rumi, Wejherowie, Bolszewie, Luzinie, Pucku, Starogardzie Gdańskim, Trąbkach Wielkich i Bobowie. Bosko! Nie trzeba w każdej bibliotece zakładać nowego konta. Masz kartę? Jesteś już w systemie. Oto lista filii. Co więcej?

Karta do Kultury

ZAOSZCĘDZISZ TU I TAM

Raz książka, a raz kino. Książki wypożycza się za free, ale filmu w kinie nie obejrzysz już za free. Chyba, że ktoś zaprosił Cię na randkę do kina (Pamiętaj, płaci ten kto zapraszał). Jeżeli znudzi Ci się czytanie książek (oby nie), to nie wyrzucaj karty. Dzięki niej zaoszczędzisz w różnych miejscach (patrz niżej).

UŻYJ JĄ TU I TAM – ZNIŻKI

1. W STARYM KADRZE, 15% na menu kawiarni,

ul. Grobla I 3/4 Gdańsk,

2. PUB SPÓŁDZIELNIA, 10% rabatu na piwa regionalne z nalewaka,
ul. Antoniego Abrahama 7 Gdańsk,

3. HELIOS GDAŃSK, bilet ulgowy na dowolny seans filmowy
Alfa-Centrum, ul. Kołobrzeska 41C Gdańsk-Przymorze

4. KINOPORT, bilet ulgowy na seans filmowy
Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2, ul.Strajku Dokerów 5, Gdańsk – Nowy Port

5. KOLONIA ARTYSTÓW, zniżka w wysokości 20% rabatu na płatne wydarzenia
ul. Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk – Wrzeszcz i ul. Dolna 4, Gdańsk Dolne Miasto

6. KLUB ŻAK, bilet na koncert w cenie super zniżki
ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk-Wrzeszcz

7. GDAŃSKA GALERIA MIEJSKA, 10 % zniżki na wydawnictwa Gdańskiej Galerii Miejskiej sprzedawane w oddziale GGM – Gdańskiej Galerii G. Grassa
ul. Szeroka 34/35,36,37, Gdańsk

Pełną listę partnerów znajdziecie tutaj.

ILE ZAOSZCZĘDZIŁAM?

Najczęściej korzystam z tej karty w Klubie Żak (www.klubzak.com.pl). Za koncert zapłaciłam 5 zł, zamiast 20 zł. Za kino – zamiast 18 zł – zapłaciłam 14 zł, a potem z tym biletem dostałam u nich zniżkę na barze. OPŁACA SIĘ!

W STOLICY

Warszawiacy mają za to WARSAW.IS. W stolicy miesięczny koszt za tę kartę wynosi 33 zł (79 zł/3 miesiące, 299 zł/rok). Dużo czy mało? Posiadacze tej karty mogą otrzymywać darmowe wejścia lub rabaty m.in. w tych miejscach:
– Nowy Teatr, TR Warszawa (wybrane spektakle kosztują o 15-25 zł mniej),
– Kino.Lab i Muranów (tańsze bilety o 6-7 zł na wybrane seanse),
– Cafe Kulturalna (zniżki na wybrane koncerty).

Posiadacze karty mogą kupić prace artystów w specjalnych cenach w sklepie: shop.warsaw.is.
Halo, warszawiacy? Opyla się?

Maniacy Kultury, nie ma na co czekać! Nie masz jeszcze Karty do Kultury? Odmów sobie 10 gum kulek (1zł) i załóż konto. Na bank przyda Ci się 15% rabatu na menu w kawiarni, gdy zaprosisz kogoś na randkę. LET’S DO THIS!

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również