MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Masz pomysł? Nie masz hajsu? Na szczęście jest crowdfunding

Alicja Nowicka

Masz pomysł, ale nie masz hajsu? Głowa do góry! Istnieje sposób na zdobycie gotówki by zrealizować Twój projekt. Rozwiązaniem jest crowdfunding.

Crowdfunding to finansowanie społecznościowe. Pomaga zrobić z niemożliwego możliwe. A teraz udowodnię na przykładach, że crowdfunding działa. Przy okazji przedstawię najważniejsze serwisy.

1.  www.polakpotrafi.pl

Ta platform sprawiła, że udało się zebrać pieniądze na pierwszy papierowy magazyn tylko o polskiej muzyce. Mowa o „Gazecie Magnetofonowej”, która jest projektem Jarka Szubrychta. Rysy, Rebeka, Smolik, Czesław Mozil to między innymi oni wsparli ten projekt.
Całą akcję znajdziecie tutaj → www.polakpotrafi.pl/projekt/magnetofonowa
Projekt zebrał aż 38 349 zł.

Crowdfunding
Crowdfunding działa. Przy-ładem udanej akcji jest wydanie „Gazety Magnetofonowej”

 

2. www.wspieram.to

To kolejna platforma, na której można dokonywać cudów. Olivier Heim, holenderski muzyk mieszkający w Warszawie, zebrał tutaj pieniądze na nagranie videoklipu do nowego singla. Razem z reżyserką Katarzyną Pacurą wykonali kawał dobrej roboty. Zresztą sami zobaczcie.

Osobiście wsparłam finansowo ten projekt. Dorzuciłam swoje 20 zł (na które musiałam pracować 2,5h) i wcale mnie to nie boli! Musiało być nas więcej, bo projekt zebrał 8 159 zł.

Cały przebieg akcji wspomnianej akcji tutaj → www.wspieram.to/olivierheim

3. www.wspieramkulture.pl

To miejsce do wspierania projektów związanych z kulturą. Dziewczynom z videobloga Music Addicted udało się zebrać 3050zł na zorganizowanie Music Addicted Festival we Wrocławiu.
Cały przebieg akcji → www.wspieramkulture.pl/projekt/1292-MUSIC-ADDICTED-FESTIVAL

Dlaczego – moim zdaniem – warto wspierać takie projekty?

Dokładamy swoje „dwa grosze”, bo idea projektu może wydawać się dość oryginalna. Chcemy wesprzeć finansowo artystę, którego podziwiamy. A może dlatego, że autorem projektu są nasi przyjaciele? Kogoś mogą zachęcić prezenty, które są gwarantowane za wpłacenie konkretnej kwoty.

Alexa z naszego bloga również bawi się w crowdfunding. Wsparła to co ją najbardziej zainteresowało, czyli tegoroczną edycję Przystanku Woodstock oraz otwarcie pierwszej polskiej kociej kawiarni.

Pamiętajmy, że wspieranie to nie tylko przelanie kasy z konta na konto, a pomoc w realizacji marzeń i wspólne powołanie do istnienia.

Czy jest tu ktoś, kto wspiera taką idee? A może jest tu ktoś, kto zbiera hajs na swój projekt? A może hejtujecie crowdfunding? Porozmawiajmy o tym w komentarzach 🙂

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również