MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Mój telefon? Zmieniłam mixa na abonament

Alexa Trachim

Telefon to jest jeden z tych przedmiotów, bez których nie mogę żyć. A właściwie chyba jedyny taki. Nie noszę zegarków, więc podaje mi godzinę. Pomaga trzymać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, zapewnia rozrywkę podczas podróży i rozwiązuje wiele problemów, jak np. spór o to, kto śpiewał tę piosenkę.

To już nie tylko dzwonienie i SMSy. Kalendarz, notatki, muzyka i przydatne aplikacje pomagające ogarnąć różne sprawy – telefon to dla wielu prawdziwe centrum dowodzenia życiem. Ja nie jestem wyjątkiem. Gdy w sierpniu zmieniałam operatora miałam kilka podstawowych wymagań, w tym to najważniejsze – dużo darmowego internetu, żebym przez cały miesiąc mogła surfować po sieci bez przeszkód.

telefon-z-dobrym-aparatem-to-dla-mnie-podstawa-przydatny-nie-tylko-do-selfie
Telefon z dobrym aparatem to podstawa. Przydatny nie tylko do selfie

 

Po wielu latach zmieniłam mixa na abonament, za który płacę 50 złotych miesięcznie. Powód jest prosty – w takim abonamencie mam połączenia i SMSy za darmo, więc nie ma obaw, że „wygadam” za dużą kwotę i zapłacę kosmiczny rachunek. Dodatkowo w mojej taryfie dostaję darmowe 10 GB internetu za darmo co miesiąc. Dość mocno testuję czy jest to wystarczająca ilość i z radością stwierdzam, że w zupełności wystarcza na Fejsa, Snapchata, a nawet oglądanie YouTube od czasu do czasu. Ani razu nie wykorzystałam pakietu w całości.

Biorąc abonament oczywiście Pani w salonie zaproponowała dodatkowo telefon. Ja jednak jestem zakochana w moim Samsungu Galaxy A5 i Huaweia oddałam tacie 🙂 Samsung jest idealny – ma świetny aparat, chodzi szybko i ma wystarczającą pojemność na moje ulubione aplikacje. Nie planuję póki co zmiany, ale gdyby nadarzyła się okazja to czemu nie. Dzięki obudowom, które co jakiś czas dokupuję do mojego skarbu, mogę zmieniać jego wygląd i dopasowywać go do siebie.

Aha, taka rada dla wszystkich niezdar – zainwestujcie w szkło pancerne na wyświetlacz 😉 To kwestia kilku złotych na Allegro, a doskonale chroni ekran przed zarysowaniami oraz ewentualnym pęknięciem w razie upadku. Zestaw wraz z gumową obudową sprawdza się u mnie idealnie – amortyzuje upadki i telefon po zdjęciu wszystkich tych gadżetów wygląda jak nówka.

Obecnie operatorzy mają naprawdę świetne oferty. Kiedyś za każdą minutę, SMSa czy kilobajt internetu płaciło się kokosy. Obecnie można za bardzo niską cenę ustrzelić nielimitowane połączenia, duże pakiety internetów i jeszcze dorzucają do tego smartfona. Warto się rozejrzeć i wybrać to, co najbardziej Wam odpowiada. Ja jestem zadowolona i nie mam w planach żadnych większych zmian. No, chyba że nową obudowę do telefonu sobie kupię 😉

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również