MŁODZI PISZĄ O KASIE
1

Moja wymarzona praca to coś więcej niż kasa

Alexa Trachim

Jestem marzycielką. Lubię snuć plany, wymyślać sobie nowe cele i do nich dążyć. Praca to jeden z najważniejszych elementów życia. Nie musi być idealna, bo nic nigdy nie jest w stu procentach idealne. Ale jaka musi być ta wymarzona praca?

Idąc na studia nie za bardzo wiedziałam kim chcę być i gdzie chcę pracować. Może dziennikarstwo, może PR albo coś z mediami społecznościowymi? Możliwości na moim kierunku było całe mnóstwo. I wiecie co? Nikt nie mówi, że koniecznie trzeba się zdecydować tylko na jedno. W dzisiejszym świecie, który wciąż się zmienia, można być kim się tylko chce. I robić wiele rzeczy naraz.

Dziennikarstwo nie zostało moją wielką pasją, natomiast marketing owszem. Pisanie newsów mnie nie kręci. Wolę pisać artykuły branżowe, posty blogowe czy poradniki. Jestem osobą komunikatywną (czasem nawet za bardzo), lubię zmiany, wyzwania i możliwość ciągłego rozwoju. Marketing wydał mi się idealną ścieżką kariery i postanowiłam dążyć do tego, aby w tej właśnie branży pracować.

To tyle, jeżeli chodzi o zawód. Ale praca to nie tylko to. Wymarzona praca to miejsce, w którym nie czujesz, że pracujesz. Gdzieś to już pewnie słyszeliście, co nie? Według mnie coś w tym jest. Miejsce, gdzie jest pozytywna atmosfera, gdzie można liczyć na pomoc, gdzie można się czegoś nauczyć – tak widzę swoje miejsce pracy.

Wiadomo, hajs się musi zgadzać. Nikt nie chce umrzeć z głodu, choćby nie wiem jak był spełniony. I gdyby poza pracą był jeszcze czas na życie prywatne to już całkiem będzie pięknie. Może wielu z Was nie wierzy, że tak może być. Wydaje mi się, że młodzi ludzie w Polsce tracą wiarę w to, że praca może przynosić satysfakcję, pieniądze i po prostu szczęście. Nie zgadzam się na to!

Apeluję do Was – nie gódźcie się na byle pracę, za byle jaki hajs. Taką, w której będziecie odliczać dni do piątku, do urlopu, do emerytury. Rozejrzyjcie się wkoło, szukajcie tak długo, aż znajdziecie. Aż będziecie mogli z satysfakcją powiedzieć – lubię swoją pracę. Czy mi się udało? Wpadajcie do nas, bo już wkrótce odpowiedź 🙂

  • Tomek Uniszewski

    Mam wrażenie, że byle praca za dobry hajs ustępuje świetnej pracy za gorszy hajs. Ale to bardzo indywidualna kwestia 🙂 Fajny tekst!

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również