MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Na czytaniu da się zaoszczędzić. ALE JAK?!

Alicja Nowicka

Przedstawię Wam kilka myków jak oszczędzić na czytaniu, ale wciąż czytając, dużo czytając. Bądźmy oczytani i bogaci!

Przypuścimy, że interesujesz się filmem, fotografią, gotowaniem, muzyką. Stwierdzasz, że potrzebujesz dostępu do świeżych newsów z tej dziedziny, takie co wychodzą, np. w formie druku co miesiąc lub co kwartał. Będzie to także forma inspiracji dla Ciebie, pogłębieniu wiedzy, np. o brytyjskim rynku muzycznym. Spostrzegawczość pomogła odnaleźć Ci tę konkretną gazetą, która w punkt trafia w Twoje zainteresowania na półce w sklepie Empik. Wszystko pięknie, hipnotyzująca okładka, mało reklam – czyli dużo artykułów do czytania, wywiad z ulubionym zespołem, papier świetnej jakości. Chcesz tę gazetę czytać i słuchać swój ulubiony winyl na chacie. Ale zaraz, przecież Cię nie stać na tę 60 stronicową gazetę, bo kosztuje 57,99 zł. Oł sieeet!

nasza-moja-i-siostry-wspolna-kolekcja-kmag
Moja siostra i ja mamy wspólną kolekcję magazynów „KMAG”

 

Oto rozwiązania:

1. CZYTELNIA

Każdy widział w Emipku zaczytanych ludzi (najwięcej na dziale z komiksami) między regałami, albo siedzących na ziemi opierając się o nie. Możesz zrobić to samo, nie krępuj się. To weszło już chyba w jakąś normę Empiku, że tam się też czyta. Jeżeli nie odpowiada Ci ta forma to cyknij fotkę artykułu i przeczytaj sobie w tramwaju, domu. Robiłam tak i nikt jeszcze nigdy nie zwrócił mi uwagi.

2. WYMIANA

Czy ktoś z Twoich znajomych interesuje się tym samym co Ty? Pewnie tak, dlatego też jesteście znajomymi. Skoro tak bardzo interesujecie się gotowaniem i jednocześnie fotografią kulinarną, wymieniacie się przepisami, a szkoda jest Wam wydawać na gazetę co miesiąc 25 zł, bo wolicie te pieniądze wydać na składniki do pysznego ciasta? Zróbcie tak: jednego miesiąca Ty kup gazetę z nowymi przepisami, przeczytasz, upieczesz, zrobisz foty na instagram, pożyczysz znajomemu, a w następnym miesiącu niech znajomy zrobi to samo. Wymieniajcie się!

3. ISSU

A co zrobić gdy gazeta kosztuje 100 zł? Nie ma czasu na przesiadywanie w Empiku? Albo jeszcze inaczej (najgorzej): NIE MA JEJ W EMPIKU? W takim momencie pozostaje nam skorzystanie z najtańszej, wygodnej opcji: odszukać gazetę na ISSUU (opcja legalna). Jest to ogromna kopalnia magazynów, katalogów, czasopism w kategoriach, np. food&drink, health&fitness, family&parenting, travel, arts.
Polecam bardzo Catwalk Magazine (polski magazyn o modzie i sztuce), który jest tylko tam!

4. MEDIATEKA

Opcją fenomenalną są biblioteki multimedialne. W Gdańsku znajduje się taka w Galerii Manhattan. Można tam poczytać czasopisma i komiksy: Charaktery, Kino, Star Wars. Jeszcze lepiej! Półki wypełnione są winylami, które możesz też na miejscu odsłuchać. A gdy czekasz, aż ktoś skończy czytać najnowszy numer komiksu, możesz pograć na perkusji albo pianinie elektronicznym.

U mnie wygląda to tak, że kupuję gazety max do 20 zł. Jeżeli kosztują 25 zł, to stwierdzam że wolę jednak się wstrzymać z kupnem danego magazynu, a w ramach rekompensaty dla samej siebie odwiedzam stronę internetową tejże gazety i czytam artykuły, które tam publikują. Niektóre artykuły są fragmentami umieszczonych tych na princie, a inne opublikowane są w całości. Czytajcie, dużo czytajcie 🙂

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również