MŁODZI PISZĄ O KASIE
2

Na randce płaci ten kto zapraszał

Alicja Nowicka

Gdyby inspirować się filmami, to idealnym zakończeniem randki nie będzie pocałunek, ale wspólna ucieczka z restauracji przed zapłaceniem rachunku.

Pierwsza randka
Zdarza się, że podczas randki popełniamy same faux pas. Może to wina stresu lub po prostu nasza niezdarność. Wylanie lampki wina, zrzucenie talerzyka z sernikiem na podłogę, zamówienie najdroższego dania z menu… Na końcu się okaże kto jest Gentlemanem, a kto Kopciuszkiem. No i kto zapłaci za te wszystkie szkody.

Ten moment…
Było miło, dużo śmiechu, niezręczny moment ciszy zagłuszyła Wasza ulubiona piosenka. Kiedyś ten moment zapłacenia rachunku musi nadejść. Nie wiecie kto ma zapłacić? Zagrajcie w „papier, nożyce, kamień”. Przegrany płaci. Albo cofnijcie się pamięcią do momentu, kiedy wspólnie zdecydowaliście, że pójdziecie na randkę. Płaci ten, kto zapraszał.

Dziewczyny, która z Was dostaje kwiaty na pierwszej randce?
Dziewczyny, która z Was dostaje kwiaty na pierwszej randce?

 

Czy na pewno?
Mężczyzno, kobieto… Jeżeli wypowiesz słowa „zapraszam Cię na…”, to wiedz, że musisz zapłacić. Jeżeli wspólnie stwierdziliście, że chcecie spędzić ze sobą czas oglądając film w kinie, to powinniście podzielić rachunek na pół. A co zrobić, gdy nie pamiętacie jak doszło do umówionego spotkania? Kobieto, jeżeli mężczyzna wyjdzie z inicjatywą zapłacenia, mimo że sama chciałaś to zrobić, pozwól mu na to i zaproponuj, że następnym razem to Ty zapłacisz. Tak będzie fair. Bzdurą jest, że kobieta poczuje się rozpieszczona, gdy mężczyzna zapłaci za nią rachunek na pierwszej randce. Jest to bardzo miły gest, doceniam go.

Randka… któraś tam z kolei
Ten niezręczny moment już chyba się nie pojawi. Skoro byliśmy już na trzech randkach… Szczegóły można ustalić przez telefon: „idziemy do kina, potem na piwo i ja stawiam, bo ostatnio ty płaciłeś dwa razy”. Z czasem będzie już tak, że każdy będzie płacił sam za siebie. A co z randkami typu „jesteśmy już ze sobą rok, uczcijmy to”? Jeżeli mężczyzna zaprosi kobietę z tej okazji na kolację, to myślę, że ona też powinna ze swojej strony zadbać o jakąś atrakcję wieczoru.

Pamiętajcie jednak, że kto płaci na randce nie jest najważniejsze.

  • Tomek Uniszewski

    Fajny morał w ostatnim zdaniu, podoba mi się 🙂

    • Alice Nowicka

      YEAH 🙂

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również