MŁODZI PISZĄ O KASIE
header-ocochodzi

o co chodzi

coztymhajsem.pl to projekt edukacyjny firmy Provident Polska. Badania pokazują, że młodzi ludzie niewiele wiedzą o finansach i codziennym zarządzaniu pieniędzmi. Ale nie lubią „edukacji” – czyli nauczania i nudnych, przemądrzałych dorosłych „przekazujących wiedzę”.

Postanowiliśmy więc poszukać sposobu na edukację finansową młodych ludzi, z której naprawdę chcieliby skorzystać i autentycznie się nią zainteresowali. Wiemy, że zdaniem młodych ludzi dorośli „eksperci” są nudni i niewiarygodni. Przemądrzali. Mówią o sprawach, które WYDAJE im się, że dotyczą i interesują młodzież. Mówią językiem, którym WYDAJE im się, że mówi młodzież…

Postanowiliśmy więc podejść do problemu z zupełnie innej strony. Pomyśleliśmy, że autentyczne i szczere będzie to tylko wtedy, będą do Was mówili inni młodzi ludzie, dokładnie tacy sami jak wy. I nie będą stać wyżej i pouczać, tylko po prostu dzielić się swoimi codziennymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Postanowiliśmy zaprosić trójkę takich ludzi do robienia bloga – medium, które młodzi ludzie doskonale znają i rozumieją.
Naszych autorów wskazali trzej popularni i doświadczeni blogerzy: Jakub Prószyński – piszący na www.pijarukoksu.pl o nowoczesnym public relations, marketingu i mediach społecznościowych, Tomasz Lach – prowadzący popularny blog kulinarny www.zajadam.pl oraz Patryk Siedliński – autora lifestylowego www.ohmydeer.pl. Daliśmy im pełną swobodę, każdy przeprowadził swój casting i każdy wskazał jednego autora coztymhajsem.pl

Trójka młodych autorów będzie dzieliła się tutaj swoimi codziennymi przygodami z pieniędzmi. Opiszą problemy i sukcesy, rzeczy które ich zaskoczyły i których się przy okazji nauczyli. A Wy, czyli czytelnicy, inni młodzi ludzie – będziecie mogli to śledzić, dyskutować, poddawać własne pomysły i dzielić się swoimi doświadczeniami.
Zapraszamy do czytania! Zapraszamy do komentowania i dyskutowania!

autorzy
Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs.

Tomek Uniszewski

Tomek Uniszewski

Typ pozytywnie zakręcony. Podróżuje, tańczy, nurkuje i żyje na maksa, a wszystko to w niedoczasie i "niedokasie". W międzyczasie pracuje w agencji reklamowej.

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie.