MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Po co są Targi Pracy?

Alicja Nowicka

Pracę możesz szukać w Internecie, ale także na Targach Pracy. Włóż trochę wysiłku i pokaż swojemu przyszłemu szefowi, że naprawdę Ci zależy.

Moją pierwszą pracą było zbieranie ogórków, ale to już wiecie. Wiecie też, że nie znalazłam tej pracy w kopalni ogłoszeń z ofertami pracy. Obstawiam, że macie swoje ulubione strony internetowe, na których szukacie pracy. W moim przypadku było tak, że pracę dostawałam dzięki temu, że sama się zgłosiłam do konkretnej firmy (mimo, że nigdzie ogłoszenia nie było) albo dzięki temu, że ktoś podesłał mi link z ofertą pracy z dopiskiem „sprawdź to”. Ale jest też takie miejsce, a konkretniej mówiąc wydarzenie, na którym możesz zrobić research ofert pracy „offline” a nie „online”.

O czym mówię? O Targach Pracy! Marzec (głównie) jest takim miesiącem, w którym to w większych miastach organizowane są właśnie tego typu imprezy. Przychodzi się tam głównie po to, aby zapoznać się z ofertami pracy. Spokojnie… to nie wygląda jak wielka tablica ogłoszeń, z której to zrywamy ulotki z numerem kontaktu. Każdy pracodawca ma swoje stanowisko, a Ty spacerując sobie alejkami zachodzisz do tych stanowisk, które Cię najbardziej interesują.

Czyli…rozmawiasz bezpośrednio z pracodawcą, którego zadaniem jest przedstawienie swojej oferty pracy na konkretnym stanowisku.

sklep
Znajdź pracę marzeń. Może właśnie w takim sklepie?

 

Dobre jest to, że to właśnie on ma siebie przekonać do Ciebie, a nie odwrotnie, jak to bywa na rozmowach kwalifikacyjnych. Kompletnie nie musisz się stresować, to jest moment na bezpośrednie wyciągniecie informacji: ILE ZAROBIĘ KASY PRACUJĄC U WAS? Na targach możesz spotkać się z wystawcami takimi jak: LPP (moda, praca w salonach), IKEA (sprzedaż, projektowanie wnętrz).

Nie dość, że na targach porozmawiasz ze swoim przyszłym szefem, to jeszcze będziesz mógł stworzyć swoje CV pod okiem specjalistów. Dowiesz się co zrobić, aby Twoje CV wyróżniało się na tle innych oraz przejdziesz przez trening rozmowy kwalifikacyjnej Na większości targach jest możliwość wykonania profesjonalnej biznesowej fotki do CV.

Jeżeli masz zamiar otworzyć własną przedsiębiorczość to musisz udać się do Strefy Przedsiębiorczość (sprawdź, czy taka przygotowano i udaj się tam). Po co? Dostaniesz tam sporą dawkę informacji, np. skąd ogarnąć hajs, jak rozwinąć biznes, gdzie szukać taniej, profesjonalnej siedziby.

Ej, studencie! Nie wiem, czy wiesz, ale na Twojej uczelni działa coś takiego jak Biuro Karier. Zaloguj się tam podając numer indeksu i dowiesz się o nowych ofertach pracy.

Chcesz się dowiedzieć jakie będą targi w Twoim mieście? Wpisz w Google, np.: TARGI PRACY GDANSK 2017…
Powodzenia!

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również