MŁODZI PISZĄ O KASIE
13

Mam 26 lat i ciągle utrzymują mnie rodzice

Alexa Trachim

Cześć, jestem Alexa. Mam 2 złote w portfelu i 6 złotych na koncie. Tak, dobrze się domyślacie. W weekend było grubo.

Czy taki stan rzeczy jest u mnie normalny? To zależy. Jadąc w góry z przyjaciółmi łatwo w dwa dni wydać 150 zł (taką kwotę zwykle przeznaczam na trzy dni). Myślę, że to nie tylko mój problem. Co ważne, te pieniądze wcale nie są moje. Wciąż kasę dostaję od rodziców. Można dyskutować czy taki stan rzeczy jest czymś dobrym czy złym.

Niedawno skończyłam studia magisterskie za granicą i wróciłam do Polski, aby celebrować ostatnie długie wakacje w życiu. Nadszedł moment, kiedy muszę się usamodzielnić. Już niedługo będziecie mogli poczytać o moich perypetiach z szukaniem pracy, mieszkania i życiem bez finansowego bezpieczeństwa, który dotychczas zapewniali mi rodzice.

Póki co moja sytuacja finansowa jest następująca: dostaję tyle, ile potrzebuję. Jeżeli idę na imprezę, chcę wyjechać z przyjaciółmi lub potrzebuję na fryzjera, muszę prosić o hajs. A że lubię rozrywkowe życie, to już czasem rodzice mają mnie dość. Każdy, kto kiedykolwiek musiał prosić o pieniądze, wie, że bycie zależnym od kogoś to nic przyjemnego. Dlatego czas zacząć dorosłe życie.

Jestem fanką muzyki rockowej i koncertów na żywo, kocham jeść i gotować, a także podróżować i zdobywać nowe doświadczenia. Jak sami widzicie to dość kosztowne hobby. Łatwo nie będzie. Żadne wyzwanie nie jest jednak przeszkodą i dołożę wszelkich starań, abym mogła pozwolić sobie na wszystko, czego będę chciała 😉

W moich tekstach możecie się spodziewać pomysłów na to, jak wydawać mniej, ale wcale nie kosztem swojego szczęścia. Lifehacki i wynajdowanie ciekawych sposobów na życie to moja specjalność 🙂 Mam nadzieję, że moje teksty Wam pomogą, zainspirują Was i będziemy mogli wymienić się doświadczeniami w komentarzach 🙂 Trzymajcie się!

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również