MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Prezent pod choinkę nie musi być drogi. Liczy się pomysł! I… 23 zł w kieszeni

23 zł – tyle wydam na prezenty dla całej rodziny na Wigilię u mojej babci.

Co roku grudzień dla mnie to jednocześnie najlepszy i najgorszy miesiąc w roku. Z jednej strony, świąteczna atmosfera, rodzina, wolne od pracy i szkoły… Z drugiej… WYDATKI.

Tak, grudzień to koszmar dla mojej kieszeni. Uwielbiam dawać prezenty i zawsze ciężko mi wyznaczyć granicę. Najchętniej obdarowałabym całą 40-osobową gromadę, która każdego roku zbiera się na Wigilii u mojej babci. Ale skąd brać na to hajs? W tym roku, zainspirowana tekstem Alicji o robieniu prezentów samemu, postanowiłam, że sama upiekę prezenty.

Postanowiłam sprezentować moim bliskim malutkie paczuszki z pierniczkami.

Do zapakowania potrzebować będę:
– wstążki do zawiązania kokardek – nie więcej niż 2 zł w supermarketach,
– przezroczystej folii – znalazłam u siebie rulon takiej, która była przeznaczona na okładki do książek. Na pewno da się też znaleźć w kwiaciarniach lub na giełdach kwiatowych (tam najtaniej) za nie więcej niż 4 zł za rulon,
– kartonika, z którego powycinam zawieszki – 2 zł za dwa arkusze A4,
– zamiast kupować foremki (sztuka za 2 zł) do wycinania kształtów, postanowiłam sama narysować kilka prostych figur i z rozwałkowanego ciasta powycinać je nożykiem.

Korzystam z tego przepisu. Na zakup brakujących składników na pierniczki wydałam dokładnie 15 zł (w tej cenie kupiłam jeszcze dwa zestawy posypek z Biedronki).

 

 

czytaj również