MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Prezenty? Zawsze muszą być od serca

Alexa Trachim

Nie jestem kreatywna, jeżeli chodzi o prezenty. Nie mam zdolności manualnych, nie umiem rysować, ani tworzyć rzeźb z modeliny. Słowem posługuję się sprawniej niż kredkami czy pędzlem. Dlatego chętniej kupię komuś książkę niż sama zrobię coś od siebie – chyba, że mówimy o upieczeniu ciasta. Nie jest ważne czy prezenty dla bliskich kupujecie, czy tworzycie samodzielne. Jest jedna najważniejsza zasada – prezent musi być od serca.

mikolaj
Pamiętajcie, prezenty muszą być od serca

 

Szczerze? Nie wierzę w gadanie o tym, że o prezent nie wolno się pytać. Że nie powinno się pytać, co ktoś by chciał dostać, a jeżeli musimy pytać to znaczy, że nic o tej osobie nie wiemy i jesteśmy do dupy przyjaciółką/córką/żoną. Wolę zapytać, co ktoś chce znaleźć pod choinką, niż kupić jakiś nieprzydatny badziew. Jeżeli dana osoba marzy o danym przedmiocie to myślę, że bardziej ucieszy się gdy dostanie właśnie to, niż jakąś losową inną rzecz, nieważne jak fajną.

Dlatego często pytam moich bliskich o to, co chcieliby dostać. Ustalamy między sobą, kto co kupi pod choinkę. I nikt nigdy nie był niezadowolony ze swojego prezentu. Oczywiście wiele rzeczy kupujemy bez pytania – bo wiemy, co ta osoba chce, czego potrzebuje albo coś nam się z tą osobą skojarzy. Ważne jest, aby dobrze znać obdarowywanego przez siebie człowieka i kupić mu coś, co podoba się również nam. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do prezentu, to jak ta druga osoba może go polubić?

wesolych-swiat
Wesołych Świąt!

 

Jak już wspomniałam – moim numerem jeden są książki. To uniwersalny prezent ponieważ jest ich ogrom, a każda traktuje o czymś innym. Czy to poradnik, książka kucharska czy kryminał – dla każdego coś się znajdzie. No i czytanie dobrze wpływa na umysł, więc książka to prezent nie tylko dla ducha, ale również dla umysłu. Ceny również nie są zbyt wygórowane – większość nowych tytułów to koszt 40-50 złotych. Czasem więcej, ale w końcu to prezent, nie kupujemy go codziennie.

Kolejnym rodzajem prezentu, który świetnie sprawdza się w święta będzie coś w klimacie zimowo-relaksacyjnym. Już spieszę z wyjaśnieniami. To zestawy herbat, świece zapachowe, kolorowy ciepły koc czy kosmetyki do kąpieli, dzięki którym można wyczarować domowe SPA. Lubię takie prezenty dawać i otrzymywać, bo to takie przedmioty, które sprawiają, że człowiekowi jest miło, ciepło i przyjemnie. Ich ceny są dość różnorodne, więc można dopasować je do swojego budżetu.

Można też podarować komuś swój czas. Na przykład zaprosić do kina, teatru czy na kolację albo po prostu ugotować obiad. Obecnie spędzamy ze sobą coraz mniej czasu i taki pomysł na prezent również jest bardzo fajny, a przy okazji zostawia miłe wspomnienia.

karteczki-z-prezentow-wciaz-wisza-w-sypialni-rodzicow
Karteczki z prezentów wciąż wiszą w sypialni moich rodziców

 

Powiem Wam szczerze – w prezentach nieważna jest kasa. Ważne jest zaangażowanie, pomysł i gest. Że w ogóle wręczamy komuś ten prezent, bo chcemy mu sprawdzić radość, że pamiętamy o tej osobie. Jeżeli tak podchodzicie do wręczania podarków – to nawet najtańszy, najmniej okazały będzie tym najlepszym! Kiedyś dałam moim rodzicom na święta paczkę tanich, ale różnorodnych przedmiotów. Była tam między innymi skarbonka, świece zapachowe oraz paczki bakalii. A potem każdy z tych przedmiotów podpisałam, znajdując dla niego zastosowanie – na przykład: dla relaksu, dla zdrowia, do oszczędzania i tym podobne. Do dziś moi rodzice przechowują te prezenty oraz karteczki, którymi je podpisałam. Mała rzecz, ale zrobiona z sercem jest lepsza niż najdroższy prezent świata. Pamiętajcie o tym! 🙂

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również