MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Zacznij podróżować po Polsce, a nie po Paryżu. To jest tańsze!

Alicja Nowicka

W przyszłości chcę podróżować, zwiedzać świat, eksplorować, doznawać. To Twoja słowa, prawda? Gdyby tak to sprecyzować, to okazuje się, że będziesz podróżować jak będziesz stary, zgorzkniały i nie będziesz mieć sił uczestniczyć w nocnym życiu zwiedzanego przez Ciebie miasta.

Wiem też jakie przedstawisz argumenty: nie mam pieniędzy na dalekie podróże, poza tym studiuję i mam pracę. Bardzo się cieszę i jestem z Ciebie dumna. Ale teraz Ciebie przebiję: TO KIEDY CHCESZ PODRÓŻOWAĆ JAK NIE TERAZ? Uwierzcie mi, mam w tym temacie nieco do powiedzenia.

Krakowski Zakrzówek - warto przejeć całą Polskę by zobaczyć to miejsce!
Norwegia? Nie, to krakowski Zakrzówek. Odwiedźcie go koniecznie

 

Większości z nas podróżowanie kojarzy się z przekraczaniem granic naszego kraju. Może zmniejszymy trochę tę granicę i postawimy ją przy swoim mieście? Od razu sprawa staje się wygodniejsza – otwierają się przed nami wszelkie możliwości. Po pierwsze, nie potrzebujesz paszportu, dowodu, tylko legitymację ze zniżką na przejazdy krajowe (w Polsce). Skoro nie masz 500 zł na promocyjne bilety lotnicze do Barcelony i z powrotem, to może masz 50 zł na bilety PKP na przejażdżkę po Polsce? Chodzi mi o to, że „CUDZE CHWALIŚCIE, SWEGO NIE ZNACIE”.

Po zwiedzaniu starówki w Sztokholmie, do którego jechałam na wielkiej zajawce, stwierdziłam, że Stare Miasto w Gdańsku rządzi!

Dlatego chciałabym, abyście zaczęli zwiedzać Polskę, polskie miasta i zakamarki. Wypad na weekend do innego miasta po to, aby zobaczyć charakterystyczne miejsca ma sens. Po pierwsze, już wtedy możesz stwierdzić, że podróżujesz. Poza tym: #podróżekształcą.

Sama tak robię i czuję się z tym fenomenalnie, daje mi to ogromną ilość energii podczas ponurej jesieni i zimy. Nie mam kasy na latanie na drugu koniec Europy, ale na drugi koniec Polski już tak. Jest to opcja łatwiejsza, wygodniejsza, tańsza. Prowiant zawsze można zabrać ze sobą z domu, a spać u znajomych. Zawsze możesz odwdzięczyć się tym samym, czyli noclegiem i odgrywaniem roli przewodnika. Bilety PKP wcale nie są drogie, a polskie miasta skrywają przed nami sporo tajemnic.

Zwiedziłam już kilkakrotnie w ten sposób Kraków, Warszawę, Łódź, a kwiecień będzie miesiącem dla Poznania.

Poza tym, gdy podróżuje się latem można skorzystać tej mapy.

Do zobaczenia w podroży!

Alicja Nowicka

Alicja Nowicka

Mieszka w Gdańsku. Studiuje kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Śmiga na ostrym kole. Imprezuje i wydaje na to (chyba) za duży hajs. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również