MŁODZI PISZĄ O KASIE
0

Zakupy online. Dlaczego są lepsze od klasycznych?

Alexa Trachim

Gdy odkryłam Allegro miałam 13 lat. Założyłam konto podając fałszywą datę urodzenia – wtedy regulamin portalu zezwalał na konta tylko pełnoletnim użytkownikom i nikt nawet nie marzył o opcji „konto junior”. Moja przygoda z zakupami online zaczęła się od kupowania używanych ciuchów na aukcjach. A miłość do takiej formy kupowania trwa do dziś.

Dlaczego zakupy online są fajne? Wśród wielu powodów mogę wymienić przede wszystkim to, że nie trzeba ruszać tyłka z domu. To przydatne zwłaszcza o tej porze roku, kiedy jest zimno i jedyne o czym marzymy to kubek gorącej herbaty i ciepłe skarpety. Ponadto, w sklepach stacjonarnych często nie umiem znaleźć nic dla siebie – we wszystkich sieciówkach jest praktycznie to samo. Sklepy online oferują różnorodny asortyment, a ceny? Często da się ogarnąć dużo niższe niż w realu! No i ostatnia zaleta – czegoś nie można dostać w Polsce? Można, wystarczy internet!

Moja najważniejsza rada dla wszystkich kupujących w sieci – obserwujcie swoje ulubione sklepy! Na portalach społecznościowych, poprzez newslettery, zajrzyjcie też czasem na stronę. Na każdym z tych kanałów raz po raz pojawiają się zniżki, informacje o wyprzedażach czy darmowej dostawie. Nie dość, że samo kupowanie online to często gwarancja niższej ceny, to ze zniżkami jesteście w stanie ustrzelić super ciuch, buty czy kosmetyki za śmiesznie małą kwotę.

To właśnie te przedmioty najczęściej kupuję online. Z prostej przyczyny – ich wartość jest na tyle niewysoka, że nawet jakby coś się stało (zaginięcie paczki, nieuczciwy sprzedawca) to nie będzie tragedii. Ale przez neta można kupić wszystko, nawet komputery, samochody i produkty spożywcze. Wciąż jeszcze nie wypróbowałam zakupów spożywczych w sieci, ale jest to kusząca perspektywa i w niedalekiej przyszłości na pewno skorzystam.

Pamiętaj, kurier zawsze może Ci dostarczyć paczkę do pracy ;-)
Pamiętaj, kurier zawsze może Ci dostarczyć paczkę do pracy 😉

 

Macie wątpliwości? Słusznie. Kupowanie online to nie taka prosta sprawa. Albo raczej prosta, ale trzeba się do tego przygotować. Spokojnie, macie od tego weterankę internetowych zakupów (czyli mnie). Po pierwsze, sprawdzajcie każde miejsce, w którym chcecie dokonać zakupów. Strona internetowa to jedno, ale ogarnijcie też media społecznościowe, serwisy z opiniami czy komentarze na Allegro. Wpiszcie adres firmy w Google. Każdy niepokojący sygnał to znak, żeby jednak odpuścić – dużo negatywów czy firma-widmo nie wróżą nic dobrego.

Przed zakupem zawsze możecie napisać e-mail lub zadzwonić na infolinię sklepu i dopytać o szczegóły. Czytajcie dokładnie opisy produktów, rozmiarówkę czy gramatury, a jeśli nigdzie tego nie ma – pytajcie! W ten sposób minimalizujecie ryzyko niewypału. I pamiętajcie – zawsze możecie zwrócić daną rzecz i odzyskać kasę albo wymienić niedobry przedmiot na coś innego. Każdy kto mówi inaczej to oszust, ale mam nadzieję, że traficie tylko na tych uczciwych sprzedawców. Bubel zawsze może się zdarzyć, ale to nie koniec świata, jeżeli możecie odzyskać hajs. Dopóki nie sprawdzicie przedmiotu – trzymajcie paragony czy dowody zakupu w bezpiecznym miejscu.

Pytania? A może macie swoje porady odnośnie zakupów online? Co i gdzie najczęściej kupujecie? Dajcie znać w komentarzach, już dawno nie przepuściłam małej fortuny w sklepach internetowych 😉

Alexa Trachim

Alexa Trachim

Ma 26 lat. Rockowa dziewczyna ze Śląska. Kocha gotowanie, muzykę na żywo i zmiany. Marzy o skoku ze spadochronem, podróży do USA i własnej knajpie. [EDYCJA 2016/2017]

czytaj również